Вишиванка

 
 

Художник декоративно-прикладного мистецтва, майстер традиційної української вишивки - Галина Брилюк

«Традиційна українська вишивка має багатовікову історію від Скіфів, Київської Русі, Козаччини і аж до наших днів. Вивчаючи декоративно-прикладне мистецтво і вишивку, зокрема, я не втрачаю інтерес до неї, бо це бездонне джерело натхнення української культури. Вишивка унікальна тим, що несе в собі не просто красу і гармонію, а й має потужну енергетичну складову. Кожен елемент орнаменту - це символ в який автор закладає певне смислове навантаження. Вишиванка - це зручно, гарно, модно і на віки!».

У бутік-ательє «Отаман» ви можете замовити індивідуальне пошиття вишиванки. Спільно з вами ми розробимо та створимо ексклюзивну вишиванку, яка буде не лише окрасою, але і оберегом. Цей процес передбачає кілька етапів:

1. Вибір орнаменту.

Наш дизайнер допоможе вам обрати орнамент вишивки. Тут все залежить від того, чого ви очікуєте від цього вбрання. Наприклад, зображення калини сприятиме продовженню роду, мак – захистить від лихого, лілея – подарує вічну красу.

Також можна відштовхуватися від географічних особливостей і традицій кожного регіону. Наприклад, на Полтавщині вишивали здебільшого хрестиком і білими нитками. На Поліссі полюбляли геометричні орнаменти та червоні нитки. На Чернігівщині та Київщині був поширений рослинний орнамент. На Поділлі віддавали перевагу чорним ниткам. А на Буковині вишивали зооморфні мотиви гладдю і не гребували бісером чи іншими прикрасами. Гуцульські вишивальниці полюбляли червоний, жовтий і зелений кольори.

2. Вибір фасону.

Наші майстри створюють вишиванки, як традиційного, так і більш сучасного крою. Наприклад, з або без уставок, зі стрілками, бойківські, полтавські, чумачки, курти тощо.

3. Розробка ескізу та його затвердження.

4. Виконання вашого замовлення.

Для того, щоб вбрання ідеально на вас сиділо, ми зробимо від однієї до двох примірок;

5. Отримання готового замовлення.

Вартість індивідуального пошиву вишиванки, оздобленої машинною вишивкою - від 1000 гривень. Якщо ж ви віддаєте перевагу ручній вишивці, то ціна становитиме від 1500 гривень.